Uzay Mekiği Gibi Mouse Yapmışlar – Rampage SMX-R4

Merhaba arkadaşlar ben Emre GENÇ, bu yazımda sizlere Rampage’in oyuncu mouse’u SMX-R4 modelini tanıtacağım. Bakalım bu parlak yüzeyli, sağlık rengi olarak bilinen turuncusuyla bu mouse neler vaad ediyor hep birlikte makalemizde değinelim. Kemerleri bağlayın başlıyoruz 🙂

Arkadaşlar bu mouse başlı başına tasarımında vakit harcanmış ve radikal oyunlar, değişik fikirler üzerine inşa edilmiş gibi gözüküyor. Eve birsürü inceleme ürünü gelip geçiyor. Ev ahalisinin bile tasarımı dikkatini çekti belirtmek isterim 🙂

Neyse daha konuşcaz sizlerle hadi ilk önce iftardan önce okuyorsanız çayı hayal edin, iftardan sonra okuyorsanızda çayınızı alın gelin şu videomuzu bir izleyelim bakalım, neler söylemişim 🙂

RAMPAGE SMX-R4

İNCELEMEMİZE BAŞLIYORUZ

Evet arkadaşlar incelemem esnasında neler hissettim, neler dikkatimi çekti yada neleri beğenmedim sizlere dökeyim. Böylece sizlerde kendi kararınızı vererek mouse’u satın alıp almayacağınız konusunda bir fikre varabilirsiniz.

Öncelikle incelemem esnasında hoşuma giden özelliklerine değinmek istiyorum.

FARENİNİN ARTILARI

  • YAZILIM: Arkadaşlar mouse karşımıza bir makro yazılımıyla geliyor ve bu arayüzden Manuel seviyede istediğimiz DPI ayarlamalarını yapabiliyoruz. Ayrıca mouse’un üstündeki aydınlatmalı Rampage logosu ve yazısıda burdan ayarlanabiliyor ve renk değişimi yada efektlerden yararlanabilyor buda bence güzel bir artı diyebilirim.
  • MAKRO: Bu fiyat bandında makro kullanabilmenin güzel bir ayrıcalık olduğu kanatindeyim. Makro nedir bilmeyen arkadaşlar için Mouse’un eksi yönlerine geçmeden bu konuyuda açıklayacağım rahat olun 🙂 Hatta dilerseniz makalenin altına yorum atın video da çekebiliriz bu konuda.
  • YER YER TASARIM: Evet yer yer tasarım diye belirttim çünkü bu tarz alışılageldik mouse tasarımları bazıları için göz kanaması olabiliyorken bazıları içinde Aman Allahım olay olmuş şeklinde değerlendirilebiliyor. Bunun kararını siz yorumlarda verirsiniz artık. Ancak ben hem artı hanede hemde eksi hanede değerlendirme yapacağım. Artı olarak parlaklık ve turuncunun uyumu diyebilirim. Ek olarak yüzeyin rahat olmasınıda ekleyebilirim.
  • AĞIRLIK: Evet ben ağrılık olarak yerli yerinde buldum. 150 gramlık bir ağırlık bence yeterli düzeyde. Ki zaten bunu ortalama bir değer olarak değerlendirmek mümkün bence.
  • ÖRGÜ KABLO: Yine buda çoğunuzun dikkat ettiği birşey biliyorum arkadaşlar. Bencede örgü kablolar güzel bir kalite algısı yaratıyor. Yine SMX-R4’te de örgü kabloya yer verilmesi hoş olmuş diyebilirim.
  • SENSÖR: Sensörün başarılı olması ve en azından benim kullanımımda herhangi bir takılma gecikme gibi sapıtmalar yaşatmaması yine artı haneye yazmama sebep oldu.

MAKRO NEDİR ? YENİLİR Mİ İÇİLİR Mİ ?

Mouse ile Makroya değinmem gerekirse arkadaşlar kısaca sizin vermiş olduğunuz komutu mouse’un tekrar etmesi denebilir, bu komutlar makro programına yazılır (Yazılımda Macro record, Makro kayıt olarak geçer bu programa yazma işlemi) ve bir kereliğine verdiğiniz bu komut birkez zamanınızı alır. Daha sonra sizlerin atamış olduğu bu komut yazılım tarafından otomatik olarak belirlemiş olduğunuz süreç içinde devam eder.

FARENİN EKSİLERİ

  • TASARIMDAKİ KESKİNLİK: Evet tasarımdaki kekinlik göz alsada, dikkatleri üzerine toplasada tombik ellerde sıkıntı yaratabilir kanaatindeyim. Çünkü mouse’un logosunun olduğu kısmı kavramaya kalkarsanız içe doğru dönen kısımlar biraz keskin kalıyor ve buda hissiyat olarak eksi haneme geçiyor. Yani ofis tarzı kavrayarak kullanımda bu sorun baş gösterebilir. Öte yandan oyuncu tarzına avuç içi boş ve üstten kavrayarak tabir yerinde olursa CS:GO oyuncuları gibi kullanıyorsanız merak etmeyin sizler için bir sorun teşkil etmiyor. Siz oyuna dönebilirsiniz 🙂
  • YAZILIMDAKİ TASARIM: Eksiye yazacak pek bişey bulamadım. Bende çözümü yazılımı tasarlayan arkadaşa sataşmakta buldum 🙂 Şaka biryana bence tasarım daha orjinal olabilirdi ve grafiklerin görüntü kalitesi HD şekilde karşımıza gelseydi kutuyu açtığımız o ilk andan itibaren kalite algısını daha güzel sürdürebilirdi.

SONUÇ

Sonuç konusunda kararlar size ait arkadaşlar. Bu arada seyir zevkinizi arttırmak için elimden geldiğince editte zaman harcadım ve izlediğiniz 6 dakikalık videoda sadece edit kısmında tam 6 saat aldı. Bunun için makaleye veya video altına bir yorum bırakarak ve like atarak yaptığım işten daha fazla zevk almamı sağlayabilirsiniz ve beni mutlu edersiniz.

Şimdi benim anlatımım doğrultusunda mouse’u almak isterseniz ben sizlere yine satın alma aşamasında N11’den link bırakacağım. Aşağıdan SATIN AL butonuna basarak sizlerde bu mouse’a istediğiniz siteden sahip olabilirsiniz.

İNCELEMEMİZİ BEĞENDİYSENİZ EĞER YORUM ATARAK DESTEK OLABİLİRSİNİZ.

SATIN ALMAK İÇİN TIKLAYIN

EMRE GENÇ

YouTuber, Admin

Uzay Mekiği Gibi Mouse Yapmışlar – Rampage SMX-R4” için 599 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.