ŞİDDETLE TAVSİYE ETTİĞİM O KLAVYE ! PHILIPS SPK8274

Merhaba arkadaşlar ben Emre Genç bu videomda sizler için Philips’in SPK8274 modelini anlatan bir makale ve birde video hazırladım. Umarım beğenirsiniz….

Evet arkadaşlar yeni gelen inceleme ürünü Philips SPK 8274 modelini gerçekten çok beğendiğimi belirtmek isterim. Ne ürün gelirse ne görüyorsam anlatıyorum ve bazılarınıda ayrıyeten çok beğeniyorum. Buda onlardan birisi. İlla ki beni tanımayan insanlardan kesin sponsorlu diye övüyor diyenler çıkacaktır. Kimseye bişey ispat etmek zorunda değilim isteyn istediğine inanabilir. Ben bugün burada içimden geldiği gibine görüyorsam anlatımımı gerçekleştireceğim. Beni tanıyan bilen arkadaşlara ise diyeceğim bişey yok zaten. Buyrun sizlerle beraber önce videomuzu izleyelim daha sonra tekrardan aradan geçen zamandan sonra neler yaşadım nelerden rahatsız oldum teker teker analatayım arkadaşlar.

Önce şu videomuzu bir izleyelim bakalım, şair ne anlatmak istemiş onuda videodan sonra konuşuruz 🙂 🙂 🙂

AHANDA O CENGAVER 🙂 SPK8274

TUŞ SESİ ÇEKMEDİM DİYE LİNÇ YEMİŞTİM, ÖZÜR DİLERİM HATAMI ŞU ŞEKİLDE TELAFİ EDEYİM DAHA SONRA YORUMLARIMA GEÇELİM 🙂

SES TESTİ

Evet arkadaşlar bu klavyeyi sizlere dilim döndüğünce detaylı ve ayrıntılı anlatayım.

KLAVYENİN ARTILARI

  • TASARIM: Evet tasarım bence başarılı çünkü ofis tarzında hazırlanmış ve mekanik havası aranmayan bir cihazın zarif ve el, bilek kesmeyen oval hatlara sahip köşe yapısı gayet güzel.
  • TUŞ BASIM HİSSİYATI: Arkadaşlar dediğim gibi klavye ofis tarzına sahip olduğu için tuşlarda tamda bu bağlamda başarılı şekilde hizmet veriyorlar. Hem araları geniş hemde yüzeyleri geniş olduğundan neye dokunduğunuzu tam ve net şekilde anlayabiliyorsunuz. Bu cidden güzel ha eksiside var onada birazdan eksi kısmında değiniriz.
  • AYDINLATMA ŞİDDETİNİ AYARLAMA: Yine yaşanmışlık üzerinden ilerleyeceğim. Eeeeh ışık ayarlama işte ne uzun ediyorsun demeyin. Kazın ayağı öyle değil bu klavyenin fiyatı dolar 7.20 iken bile 120 TL’lik bir klavye. Ha siz bu yazıyı okurken kaç olur bilemiyoruz. Ama bu fiyat bandında aydınlatması olmayan, yada aydınlatması olan ama renk ayarı olmayan klavyeler incelediğimden bu noktada önemli bir durum var ki oda klavyenin aydınlatmasının bayaaa iyi olması ve bazen fazla bile gelmesi. Vizelerimi yazarken başım bayaa ağrıyordu ve klavyeden gelen ciddi anlamda baş ağrısına sebep oluyordu. Ama aynı zamanda oda ışığı kapalıydı ve açıp kardeşimi rahatsız etmek istemedim. Tamda bu noktada klavyenin aydınlatma ayarlama opsiyonu imdadıma yetişti. En kısık moda getirdim ve tatlı tatlı arkadan aydınlattı tuşlarımı ve bende rahat rahat yazımı yazabildim. Bu tarz gerçek hayat deneyimlerini şahsen önemli olduğu kanaatindeyim ben. Umarım işinize yarıyordur.
  • CAPS,NUM VE SCROLL LOCK BİLDİRİM IŞIĞI: Bu incelemeyi bu klavyeden yazıyorum ve yazının ortasında sırf ses ve müzik bağımlılığım olduğundan dolayı analog ses tuşu yanında müzik ayarlama tuşları bulunduğu için gönlümü feth eden ve her nekadar çok sevsemde Rampage Hydra R6 Red Switch klavyemi bırakmak zorunda kaldığım, Philips SPK8614’ümü bir kenara koyup bununla devam etmek istedim. Ve fark ettim ki bunun bahsettiğim o aydınlatmaları göz konforu için daha öndeler. Çünkü SPK 8614’te cidden özellikle dik açıdan bakıldığında söz konusu Caps Lock, Num Lock ve Scroll Lock aydınlatmaları gözünüzün içinden geçip kafanızın arkasından çıkan bir ışık gibiler 🙂 Sanarsınız ki ışık değil lazer tutuluyor gözünüze 🙂 Ancak bu klavyenin bildirim ışığı aydınlatması ona göre bence daha önde. Sadece konum olarak ben SPK 8614’ün bildirim konumunu çok beğeniyorum ki buda zaten göreceli bir kavram arkadaşlar. Herneyse ben bildiriöm ışıklarını çok beğendim benden demesi 🙂

Eveeet gelelim bu klavyeyi gömmeye ve yerden yere vurmaya 🙂 Arkadaşlar şaka biryana e tabiki her güzelin bir kusuru vardır. Bende bunlar yine kendi açımdan değerlendirip sizlere anlatıcam. Buyrun bu TAVSİYE ETTİĞİM klavyenin eksi yanlarına…

GEL BAKALIM BURAYA SEN, EKSİLERİNDEN BAHSETMEYECEĞİMİMİ SANDIN HA 🙂

KLAVYENİN EKSİLERİ

  • SPACE TUŞU SESİ: Tamam ciğerim güzel sessiz nazik bir klavyesin ama ses testi videomda da gösterdiğim gibi sert basınca o çıkan seste ne öyle 🙂 Arkadaşlar şaka biryana belki bazılarınız sevebilir ama ben klavyenin o genel sessiz havasına pek uyumlu bir ses olmadığı kanaatindeyim.
  • AYDINLATMA RENGİ: Bak cidden bu renkler çoğunuzun hoşuna gidebilir renk tonları falan hoş ama bence renk uyumu konusu biraz sıkıntı bir durum olmuş yahu 🙁 Renkleri siz nasıl buldunuz yorumlara yazın arkadaşlar sizin fikirlerinize göre belirleyelim bu maddeyi.
  • BİLEK DESTEĞİ: Bilek desteğini eleştiremeyeceğim çünkü yok 🙂 🙂 Evet arkadaşlar yazıyı yazarken tepeden yazanlardansanız sorun yok ancak bilek dayarım derseniz bilek desteği yok. Bu fiyat segmenti ve bu kulvarda eksi hanesine yazılmaz aslında ancak ben yinede yazayımda siz bilin 🙂
BİLDİRİM IŞIĞI AYDINLATMALARININ DETAYLI FOTOSU

Evet arkadaşlar buraya sizin için daha net anlamanız açoısından bildirim ışıklarınıda bıraktım fotoyoda bakarak hem ne demek istediğimi hemde kendi yorumunuzu ekleyip güzel bir çıkarım yapabilirsiniz.

AYRIYETEN BEĞENDİĞİM BİR ÖZELLİĞE AYRI DEĞİNECEĞİM

YÜKSELTME BACAKLARI

Evet yükseltme bacaklarına değindim ama şimdi ne alaka zaten olmalı diyebilirsiniz. Ama ben ne kadar yazarken hırpalasamda tabir yerinde ise haldır huldur sallanmayan bu bacakları ayrıca beğendiğimi söylemek isterim.

SONUCA GELİRSEK

Başlıktada belirttiğim gibi ben şahsen tavsiye ederim benim için gerekli kriterleri karşılayan bu klavye bence alınır. Sizlere gönül rahatlığıyla tavsiye ederim.

Yani testimizden başarıyla geçti diyebiliriz.

BEN BEĞENDİM

SATIN ALMAK İÇİN

Evet arkadaşlar sizlere güvenli bir satın alma linki bırakıyorum. Tabikide almak zorunda değisliniz ama alma düşünceniz olduğunda aşağıdaki satın al butonuna basarak güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsniz.

SATIN AL

EMRE GENÇ

YouTuber, Admin

ŞİDDETLE TAVSİYE ETTİĞİM O KLAVYE ! PHILIPS SPK8274” için 1.838 yorum